KLUB GESKIEDENIS
Die klub is gestig in 1999 na die idee onstaan het van 'n klompie manne wat by die huis moes sit omdat hulle vrouens werk gehad het en hulle nie. So in die Afrikaanse tradisie is ledigheid die duiwel se oorkussing en daar word toe 'n klub gebore. Die vrouens moes ook maat inval en ook die families: Die stigters was: 
  •     Oswald & Cathy Niksch
  •     Kobus & Jelene du Plessis
  •     Callie & Ronel Rothman
  •     Jannie & Fransie Bloem
Soos alle goeie dinge het die eerste vergadering natuurlik in 'n braai ontaard en die is gehou op die 1ste April 2000. Op die vergadering is die eerste komitee verkies en het bestaan uit:
  • Vorsitter:                            Oswald Niksch.
  • Onder Voorsitter               Jannie Bloem.
  • Sekretaris:                         Kallie & Ronel Rothman.
  • Web/Media/Bemarking:    Kobus du Plessis.
  • Regs Advies:                     Dolf van Zyl.
  • Addisionele Lede:             Jelene du Plessis & Fransie Bloem.
Formele registrasie van die klub het gedurende Mei 2000 plaasgevind.

Lys van leiers van die begin tot nou:

Tydperk                                  Voorsitter/Onder-Voorsitter
01/04/2000- 31/12/2000     Oswald Niksch / Jannie Bloem
01/01/2001- 31/12/2001      Jannie Bloem / Philip de Wet
01/01/2002 - 31/12/2002     Jannie Bloem / Philip de Wet
01/01/2003 - 30/06/2004     Jannie Bloem / Philip de Wet
01/07/2004 - 30/06/2005     Kobus du Plessis / Philip de Wet
01/07/2005 - 28/01/2006     Kobus du Plessis / Eduard Roux
01/07/2006 - 30/06/2007     Jannie Bloem / Dirk Joubert
01/07/2007 - 30/06/2008     Jannie Bloem / Ben Prinsloo
01/07/2008 - 30/06/2009     Jannie Bloem / Ben Prinsloo
01/07/2009 - 30/06/2011     Ben Prinsloo / Arno Nel
01/07/2011 - 30/09/2013     Arno Nel / Riaan de Beer
30/09/2013 - 24/05/2014     Jannie Bloem / Koos Roux
24/05/2014 - 30/09/2015     Koos Roux / Jannie Bloem
01/10/2015 - Huidiglik        Jannie Bloem / Lourens Scheepers (tree uit) en Callie Smit (Augustus 2016)